1

Hakkımda

1989 İzmir doğumlu. Selçuklu Anadolu Lisesi ve Selçuk Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu.  Askerliğini Hava Savunma sınıfında yedek subay rütbesi ile tamamladı. KTO Karatay Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladığı ‘’Aile Şirketlerinde Yaşanan Yönetim Sorunları ve Kurumsallaşma Çalışmaları’’ yüksek lisans tez çalışması ile master derecesine sahiptir.

 

Çalışma hayatına satış temsilcisi olarak başladı ve satışta yöneticiliğin ardından, idari pozisyonlarda çalıştı. Petem Ltd. Şti.,  Ahmet Akkın Tekstil ve Ahmet Akkın Yönetim Danışmanlığı şirketlerinin kurucusu ve yöneticisidir.  Yönetim Danışmanları Derneği (YDD) ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) destekli yönetim danışmanlığı eğitimi ile koçluk, iletişim ve yönetim branşlarında özel eğitimler aldı. Kurumsallaşma, aile şirketlerinde yaşanan yönetim sorunları ve çatışmaların yönetimi, aile anayasası, stratejik yönetim ve organizasyon, satış,  yönetim psikolojisi ve örgütsel davranış çalışma alanları.

 

Profesyonel iş hayatı, akademik çalışmalar ve sosyal hayatta elde ettiği bilgi birikimi ve tecrübeleri sunmak üzere yönetim danışmanlığı çalışmaları başlattı. Ege Yönetim Danışmanları Derneği üyesidir. Corpitall İşletme Hastahanesi'nde stratejik yönetim, organizasyon, kurumsallaşma, satış-pazarlama, operasyonel mükemmellik, kurumsal koçluk, aile anayasası, dijital dönüşüm, kalite yönetim sistemleri alanlarında yönetim danışmanlığı hizmeti ile kurumsal gelişimi hedefleyen şirketler için eğitimler vermekte.